Genç Üniversiteli » Akademik » Karabük Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Kabul Edildi

Karabük Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Kabul Edildi

Yazar: Serdar - Tarih: 9 Nisan 2012 Pazartesi
Karabük Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Kabul Edildi

Türkiye’nin en hızlı büyüyen üniversitesi iddiasını taşıyan Karabük Üniversitesi bünyesine bir meslek yüksek okulu daha kattı ve bugün 12 fakülte, 3 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu ve 4 enstitüsü ile ülkemizin yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Karabük Üniversitesi Rektörlüğünün üniversite bünyesinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulması konusundaki teklifini 01/03/2012 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelemiş ve 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kabul etmiştir.

Sağlık sektöründe yardımcı sağlık personeline duyulan ihtiyaca yönelik eleman yetiştirmek amacıyla kurulan Meslek Yüksekokulunda, ülke koşullarına uygun bilgili ve becerili Sağlık Teknikeri yetiştirilecektir. Meslek Yüksekokulu 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren örgün ve ikinci öğretim türlerine öğrenci alarak eğitim vermeye başlayacaktır.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal çağımızın bilgi ve teknoloji çağı olduğunu vurgulayarak; “Dünyada insan için en önemli varlık insan sağlıdır. İnsan sağlıklı olduğu sürece mutlu ve huzurlu olur. Hepimizin yakından takip etiği gibi sağlık sektöründe çok büyük gelişmeler olmaktadır. Eskiden insanlarımız yurt dışına sağlık hizmeti almaya giderlerken, şimdi tam tersi Yurt dışından Türkiye’ye sağlık hizmeti almaya geliyorlar. Gelinen bu nokta gurur verici bir tablodur. Bizde Karabük Üniversitesi olarak bu gelişmelere paralel, Sağlık Yüksekokulumuzu sonra Tıp Fakültemizi ve şimdi de Üniversitemiz bünyesinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunu açarak sağlık sektöründe başarılı olan, halk sağlığına ve sorumluluklarına duyarlı, alanında en iyi şekilde yetişmiş, bilgi ve beceri düzeyi yüksek, kaliteli bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye’nin her köşesinde hizmet edecek sağlık personelini yetiştiriyor olmamızdan ve bölgemizdeki sağlık hizmetinin kalitesinin artırılmasına katkı sağlayacağımızdan dolayı büyük da memnuniyet duymaktayız. Üç akademik birimde yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin sağlık alanındaki geleceğimiz olması, bizlere daha büyük sorumluluklar yüklemekte olup, öğrencilerimizin gerçek birer tıbbiyeli olmaları için büyük gayret göstermekteyiz. Ben buradan üniversitemizin başarılarını kendi başarısı ile eş tutan, destekleri ile güç katan, Karabük Üniversitesi bilincini yaşayan ve yaşatan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz Karabük’e ve Ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'ta Paylaş

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

gencuniversiteli.com © Nüsha Yayıncılık - 2012