Genç Üniversiteli » Haberler » Karabük Üniversitesi Hizmet İçi Eğitim Semineri Başladı

Karabük Üniversitesi Hizmet İçi Eğitim Semineri Başladı

Yazar: Anıl - Tarih: 23 Ocak 2013 Çarşamba
Karabük Üniversitesi Hizmet İçi Eğitim Semineri Başladı

Karabük Üniversitesi idari personellerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurulması ile birimlerin talepleri doğrultusunda düzenlenen Hizmet İçi Eğitimleri tüm idari personelin katılımı ile başladı.

Beş oturumda düzenlenecek olan eğitimlerin ilki bugün Üniversitemiz Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda Doç. Dr. Fatma Zehra Savi Tan’ın ‘Zaman Yönetimi ve Etkili Kullanma Yöntemleri’ konu başlığı sunumlarıyla ile başladı.

Tüm idari personelin katılımı ile gerçekleşen Hizmet İçi Eğitim seminerinde zamanın önemli bir kavram olduğunu vurgulayan İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Zehra Savi Tan; “ Her bireyin kendine ayırması gereken bir zaman dilimi vardır. Bu zaman dilimi içerisinde kişinin diğer zamanlarını daha verimli kullanabilmesi için kendine zaman ayırması gerekir. Bizler her günümüzü son günmüş gibi yaşamalıyız. Eğer böyle yaşarsanız zamanınızı daha verimli ve kaliteli geçirebilirsiniz. Bu sizin aynı zamanda işteki başarınızı da etkiler.” diyerek başladığı sunumunda zamanın önemi, zamanın tuzakları, planlama yapılırken kullanılan en yaygın bahanelerin neler olduğu, yönetimin nasıl planlaması gerektiği, insanların iletişim kapasiteleri, zamanın nasıl iyi kullanılması gerektiği, önceliklerin neler olduğu, iyi değerlendirilen zamanın kişiye kazandırdıkları, kişiye zaman kaybettirici nedenler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

İnteraktif bir şekilde gerçekleşen Hizmet İçi Eğitim Semineri’nde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Zehra Savi Tan sunumunu Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleri ile sonlandırdı; “Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.”

Facebook'ta Paylaş
Twitter'ta Paylaş

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

gencuniversiteli.com © Nüsha Yayıncılık - 2012